5 years

Yılda 20 milyon ıslak mendil, Ahal vilayetinin Ak Bugday ilçesinde yer alan “Taç hil” şirketi tarafından üretilmektedir. Bu marka altında tüketicilere 26 çeşit kişisel bakım ürünü sunulmaktadır.

Yerli şirket tarafından üretilen çocuklar için ıslak mendil, çeşitli kokulu makyaj ve deterjan ürünleri yerli piyasada büyük rağbet görmektedir. Ürünler otomatik hatlarda üretilir ve paketlenir, HALAL RC HL 17-009, ISO 22716, OHSAS 18001, ISO 9001 gibi uluslararası kalite standartlarına tam uyumludur. Avrupa teknolojisi bünyesinde üretilen ürünler sayesinde şirket operasyonel verimliliği arttırdı ve üretim maliyetlerini düşürdü.

Taç hil şirketi, deterjan, temizlik maddesi ve kozmetik ürünlerinin lider üreticilerinden biri olmayı planlıyor. Yeni bir ürün serisi başlatmak için, atölyede saatte 2 bin paket için tasarlanmış otomatik bir üretim hattı kuruldu.

İkinci üretim hattının kurulumuyla birlikte “Taç hil” şirketi ürün hattını önemli ölçüde genişletecektir: çamaşır tozu üretimi, yumuşatıcı, çocuklar ve yetişkinler için şampuanlar, cam temizleme için sprey üretilecektir. Şirketin hedefi, iç piyasaya uygun fiyatlı ve kalite göstergelerinde tanınmış dünya markalarıyla başarılı bir şekilde rekabet eden ve gelecekte dış pazara girmek için başarılı ürünlerle doldurmaktır.

İşletmelerde kullanılan tüm hammaddeler uluslararası standartlara uygundur ve insan sağlığına zararlı bileşenler içermez.

Bu ayda Ahal vilayeti Ak Bugday ilçesinde iki özel sektör kuruluşu daha açılacak. Bagtly Zaman şirketi, yeni tip çamaşır deterjanlarını sunacakken, Nurana Türkmen şirketi ev mobilyaları üretimine başlayacak.